Detale z bliska czyli Joyani pod lupą

Detale

          Detale, to takie drobiazgi, które w wielu sytuacjach mogą zmienić nasze postrzeganie danej rzeczy. Oczywiście mogą sprawić, że coś wyda się ładniejsze, ale mogą też całkowicie zepsuć efekt końcowy.

 

 

        Detale maja tak wielki wpływ na nasze życie, że czasami mam wrażenie, że to one w nim dominują. Ale nie o tym miało być… Przypomniało mi się jak koleżanka szyła u krawcowej sukienkę na studniówkę i na etapie roboczym było idealnie: prosta, elegancka, na cieniutkich ramiączkach, a przy odbiorze… wielki płacz… Krawcowa stwierdziła, że sukienka jest za mało spektakularna na taką imprezę i cały dekolt dosłownie „obsadziła” drobnymi, mocno odpustowymi różyczkami z tkaniny. Domyślacie się, że sukienka już nie wyglądała stylowo. 😉

          Dobrze, już dobrze, koniec dygresji, przecież wszyscy wiemy o co chodzi. 😉 Poniżej galeria drobiazgów, o które staram się bardzo dbać. Detale są opisane pod fotkami.

 

 

          Koronka przede wszystkim powinna być dobrej jakości, jeśli tak nie jest to niestety wygląda jak firanka i to raczej niezbyt atrakcyjna.

 

 

          Wiązanie jest wykonane z tej samej tkaniny, co dół sukienki oraz jest wykończeniem dekoltu.

 

 

          Zaszewki nadają odpowiedni kształt ubraniu, dzięki czemu dopasowuje się ono do naszego ciała, które nie jest walcem, czy prostopadłościanem, ale ma bardziej skomplikowaną linię i to nie jedną. 😉

 

 

          Szwy to również istotne detale, mimo, że często niewidoczne powinny być elegancko wykończone.

 

 

          Marszczenia nadają sukience nowego charakteru i objętości.

 

 

          Subtelny kryty suwak pozwala na założenie bardzo dopasowanej sukienki, ale pozostaje niewidoczny.

 

 

          Wykończenie dekoltu obłożeniem ukrywa niepotrzebne szwy i dodaje klasy.

 

 

          Nietypowy dekolt, całkowicie zmienia charakter kreacji.

 

 

          Solidne wykończenie rękawów i dołu sukienki to wisienka na torcie.

          Detale to również tkaniny, faktury, kolory i wzory, wpływają one na to jak sukienka się układa, potrafią wysmuklić i podkreślić naszą sylwetkę.